Od pondělí 22. listopadu 2021 nás opět čeká další preventivní testování žáků. Původně mělo dojít k testování pouze 22.11. a 29.11.2021. Ministerstvo zdravotnictví stanovilo mimořádným opatřením ze dne 19. 11. 2021, že preventivní testování žáků ve školách bude pokračovat ještě i po 29. listopadu 2021. Další testování se tedy provede 6. prosince 2021 a každé další pondělí. V této chvíli není určeno konkrétní datum konce testování. Pokud nebude prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.

Pravidla testování a organizace zůstává stejná jako tomu bylo u předchozích testování. Stejně tak se nemění ani druhy testů, kterými jsou děti testovány.

Pokud bude dítě při pondělním testování pozitivní, dostane zákonný zástupce od školy potvrzení o provedeném testu a jeho výsledku. Zákonný zástupce pak bude telefonicky kontaktovat dětského lékaře, který provede zaregistrování elektronické žádanky o potvrzující PCR test do systému. Na základě této žádanky pak může být dítěti PCR test proveden.

Jihočeské nemocnice z důvodu urychlení provedení potvrzujících PCR testů vyčlenily v termínech 22.11. a 29.11. 2021(tj. v pondělí ) dopoledne a  stejně tak 23.11. a 30. 11. (tj. v úterý )dopoledne prostor pro rychlé provedení  těchto testů. Podmínkou provedení testů je žádanka od dětského lékaře.