HRDĚJOVICKÝ VAVŘÍNEK je přátelské setkání dětí, pedagogů a rodičů „malých" škol, kteří mají rádi recitaci, pořádané naší školou.

Smyslem setkání je nabídnout dětem možnost k nahlédnutí do tajemství recitace, možnost obohacení se navzájem a možnost prima prožitého odpoledne.Nejzajímavější vystoupení jsou doporučena porotou k postupu na okresní přehlídku dětských recitátorů.

Podmínky účasti jsou koncipovány v souladu s požadavky organizátorů oblastní přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna. Recitátoři jsou rozděleni do kategorií podle ročníku ZŠ následovně.

• 1. věková kategorie – žáci 1. ročníku
  • 2. věková kategorie – žáci 2. – 3. ročníku
  • 3. věková kategorie – žáci 4. – 5. ročníku

Děti se hlásí na přehlídku s jedním textem (může být buď próza, nebo poezie). Vystoupení může trvat nejdéle 5 – 7 minut.

Do poroty pravidelně zasedají herci Jihočeského divadla, které můžete vidět i v televizních seriálech. V přestávce zpravidla proběhne beseda s hostem a autogramiáda. Ceny pro nejúspěšnější recitátory poskytuje Jihočeské divadlo v Č. Budějovicích a OÚ Hrdějovice. Mezi hlavní sponzory celé akce patří již tradičně i p. Effmert, provozovatel sklářské hutě poblíž Hrdějovic. Skleněný přívěšek ve tvaru lístku k naší přehlídce již neodmyslitelně patří a odnáší si ho vždy všichni recitátoři.